Pot sa primesc bani de pe alt card din alta tara pe cardul meu Nickel?

card-nickel-franta

Da, pe cardul Nickel puteti primi bani direct de pe alt card, inclusiv din alte tari, cu cateva exceptii, precum Statele Unite.

Iata cum puteti primi bani in contul Nickel de pe alt card:

1. Intrati in Spatiul Client (Espace client) de pe site-ul Nickel sau in aplicatia Nickel;
  2. Accesati „TRANSACTIONS”;
  3. Faceți clic pe „Adăugați bani” (“Ajouter de l’argent”), apoi selectați „Cu cardul de credit” (“Par carte bancaire”);
  4. Alegeți suma (le montant);
  5. Faceți clic pe „reîncărcați-mi contul” (recharger mon compte);
  6. Introduceți informațiile cardului de credit, apoi faceți clic pe „plătiți cu cardul” (payer par carte);
  7. Introduceti codul primit prin SMS pe telefonul mobil al titularului cardului bancar;
  8. Banii intra instant pe cardul Nickel.

Care sunt plafoanele si comisioanele?

În fiecare lună, puteți depune până la 950 EUR printr-una sau mai multe reîncărcări. Contorul este resetat la 0 în prima zi a fiecărei luni și se aplică un comision (taxa) de 2% din suma primita in cont.

Pentru contul de tineret (cardul bancar pentru minori cu vârsta cuprinsă între 12-17 ani), suma maximă pentru reîncărcare prin card bancar este de 250 EUR pe lună.

Suma minima este de 10 euro.

Cardurile bancare din urmatoarele tari nu pot fi folosite pentru a primi bani pe cardul Nickel: Australia, Brazilia, Canada, Statele Unite ale Americii, Norvegia, Mexic, Suedia.

(Sursa informatiilor: Nickel.eu)

Va rog sa reveniti, daca aveti nevoie de ajutor cu cardul Nickel.

9 − = 8