Cum pot sa scot banii din platforma de investitii Axa Investment?

axainvestment trade teapa

„Bună ziua.Am depus bani la o platforma de investiții Axa Investment și saptamina trecuta trebuia sa scot banii și nu mai răspunde nimeni la telefon.Ce e de făcut

Investiția a fost făcută la Transgaz și acum îmi tot cere bani pentru a deschide un portofel virtual în care susține ca sint banii investiți. Suma investita este undeva la 15000de euro.”

Platforma de investitii Axa Investment nu este reala, ci o frauda cu asa-zise investitii foarte profitabile in actiunile unor firme cunoscute, precum Transgaz.

Escrocii au copiat numele unei cunoscute firme de asigurari, Axa, precum si a unei firme reale de investiții, Axa Investment Managers, cu adresa de internet Axa-im.com, pentru a va pacali.

In realitate, banii pe care i-ati trimis unor persoane necunoscute nu au fost investiti in actiuni Transgaz ci v-au fost furati.

De aceea, singura modalitate de recuperare a acestora este sa faceti o plangere la Politie pentru inselaciune.

Vedeti aici cum puteti face online o reclamatie la Politie.

De asemenea, trebuie sa faceti reclamatie si la banca prin care ati facut transferul de bani catre hoti.

Va rog sa reveniti cu raspunsurile primite de la banca si de la Politie, pentru a va ajuta sa rezolvati problema fraudei.

2 raspunsuri la “Cum pot sa scot banii din platforma de investitii Axa Investment?

1. a

Este activa aceea persoana de la Axa Investment am vorbit marți seara cu ea și tot îmi cere bani pentru a deschide portofelul.

Suma ceruta este de 6200de dolari și saptamina trecuta am depus mai suma de 6000de euro tot pentru a deschide portofelul și după depunere mi-a trimis mesaj ca nu sint suficienți bani pentru a deschide portofelul.

Nu trebuie sa mai trimiteti bani respectivei persoane, pentru ca este un escroc si veti pierde toti banii trimisi.

Trebuie sa faceti reclamatii la Politie si la banca prin care ati trimis banii.

− 2 = 7