Cum recuperez criptomonedele USDT retinute in Coinbase Wallet?

charm finance scam inselatorie

„Am 15000 USDT retinute in coinbase wallet. .Am contactat o firma de avocati specializati in recuperarea de fonduri care mi.au spus ca trebuie sa depun 10% din suma in acelasi portofel (propriu), pentru ca banii sa fie eliberati instand in contul bancar deschis de mine la banca si aflat in legatura cu portofelul.

Ce ma sfatuiti sa fac? Cum sa procedez?
Multumesc anticipat!”

Toate ofertele pentru recuperarea criptomonedelor sau altor investitii in actiuni pierdute in urma unor fraude online sunt, de asemenea, incercari de inselatorie.

De aceea, sfatul meu este sa nu-i platiti pe asa-zisii avocati care va promit ca pot debloca criptomonedele din Coinbase Wallet, pentru ca veti pierde si acesti bani.

Contul Coinbase Wallet in care vedeti ca se afla criptomonedele USDT este fals, fiind controlat de catre escroc, astfel incat sa nu puteti avea control la respectivele criptomonede si sa fiti pacalit ca le veti putea retrage.

Atat platforma Charm Finance, dupa cum s-au plans si alti cititori, cat si avocatii care pretind ca pot recupera banii pierduti, sunt niste inselatorii, iar singura modalitate de a-i prinde pe escroci si de a va recupera banii sunt printr-o plangere la Politie, singura institutie abilitata sa solutioneze astfel de cazuri de fraude online.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsurile primite de la banci si de la Politie, pentru a va ajuta sa rezolvati problema fraudei online.

2 raspunsuri la “Cum recuperez criptomonedele USDT retinute in Coinbase Wallet?

1. Pinisoara Domnica

Suport coinbase Wallet, în urma unei sume primite în portofel m-a obligat să depun niște sume, de activitate pe portofel, de vizualizare de către ANAF a sumei de impozit și pentru introducerea în celula de asigurare, asta în vederea retragerii întregii sume de la BTC.Exista reglementari noi în acest sens, pentru că brocherita de pe platforma a zis că nu au fost aceste legi înainte de august? Dacă nu pot în acest mod cum mai pot retrage banii din portofelul?

Nu exista reglementari noi, astfel de solicitari le fac escrocii care vor sa va fure banii.

Sfatul meu este sa nu dati curs cererilor de depunere de bani sau pentru plata unor taxe, pentru ca acestea sunt tentative de inselatorie.

Pentru recuperarea banilor, trebuie sa faceti o plangere la Politie.

7 − = 3