De ce nu pot ridica plafonul cardului Nickel?

card-nickel-franta

„Buna ziua puteți să mă ajutați și pe mine am deschis un cont nickhel și nu-mi pot ridica plafonul pentru că îmi arată plafonul cu un euro și nu-mi da voie din aplicație să-l modific”

Cardul Nickel Clasic are un plafon saptamanal pentru retrageri si plati de 300 de euro. Ceea ce inseamna ca daca ati retras deja 300 de euro intr-o zi, trebuie sa asteptati 6 zile pentru a putea retrage alti bani sau pentru a face plati cu cardul.

Modificarea plafonului se poate face din aplicatia Nickel sau de pe site-ul Nickel.eu, la Espace Client.

Daca nu puteti modifica plafonul, exista mai multe situatii pe care trebuie sa le aveti in vedere, si anume:

1. Cardul nu este activat, daca l-ati primit prin posta. In acest caz, puteti sa-l activati din aplicatia Nickel sau de pe site-ul Nickel.eu, Espace Client;
  2. Nu aveti suficienti bani pe card;
  3. Cardul este expirat;
  4. Ati blocat cardul din aplicatia Nickel.

Va rog sa reveniti, daca aveti nevoie de ajutor cu cardul Nickel.

4 raspunsuri la “De ce nu pot ridica plafonul cardului Nickel?

1. n

Iară va deranjez dacă soțul meu are și el un cont nickel nu se poate sa pună ambele salari pe același cont?

si apropo pe contul lui de nickel sunt 25 de euro și nu pot plati cu cardul îmi zice ca limita este de 1 euro la zi și încerc sa măresc plafonul da nu ma lasă.

Se pot pune ambele salarii pe acelasi cont.

Nu puteti mari plafonul probabil din cauza ca ati depasit limita saptamanala sau pentru ca nu aveti suficienti bani pe card, adica aveti mai putin decat limita pe care vreti s-o setati.

1. n

Bună dimineața !
        nu avem cum sa fi depășit cardurile sunt noi leam făcut de 3 săptămâni și am pus 25 de euro pe el și îmi zice ca nu pot face tranzacție de 1 euro ! pot plati cu cardul doar dacă cumpăr fix de 1 euro ! cum pot schimba

In aplicatie arata ca ati depus 25 de centi, nu 25 de euro. Probabil ca aici e problema, actualizarea valorii plafonulului facandu-se in fiecare zi de luni.

plafon nickel

8 × 5 =