Etichete: aplicatie evrixa

Ce mi se poate intampla daca am dat datele contului Evrixa unui necunoscut?
evrixa frauda

„Bună ziua !

Ieri am dat datele contului meu evrixa unui necunoscut , mi a zis ca se oferă un bonus cum a fost la început orange money dar ma ajuta el .. ca primim amândoi bonusul .. nu ma dus deloc capul și mintea și i-am dat accesul la cont.. apoi ma blocat și bine înțeles a șters conversația ( pe telegram ) ..

azi de dimineață am luat legătura cu banca și au zis ca contul e blocat din cauza activități suspecte , au apucat sa se facă doua transferuri de câte 3500 lei și 1000 lei .. nu au fost retrași apoi toți din cauza ca a fost refuzata suma mai mare ..

precizez ca bani nu erau ai mei deci nu mi-a furat nimic , aceea persoana a depus bani în contul meu ( după ce am citiți bănuiesc ca nici ai lui nu erau ) .. acum aștept sa ma contacteze banca sa vad ce pot face cu contul …

deci sunt foarte speriată.. îmi e frica sa nu fiu trasa la răspundere pentru divulgarea datelor 🙁 ce pot face în situația asta ? .. ce mi se poate întâmpla. ?

Va rog dacă ma puteți ajuta cu un răspuns sa ma liniștesc puțin ca tremur de aseară 🙁 avem nevoie de niște bani și acum am alta problema mai mare pe cap”

Postat in data: 10 sept., 2024